Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dívejte se, jak davy přitahoval před rokem 1989 cyklistický Závod Míru

Na startu Závodu míru v průběhu let stáli jezdci neznámí, ale i ti, před nimiž se v úctě skláněl cyklistický svět. Veselý, Schur, Kapitonov, Smolík, Szurkowski, Suchoručenkov a další. Sledovaly ho tisíce nadšenců podél našich silnic a miliony u televizních obrazovek. Už od roku 1948 bylo Československo dějištěm největšího závodu amatérských cyklistů ve východní Evropě. Samotní závodníci ho nenazvali jinak než Varšava. Dnešní Retro věnujeme Závodu míru.

Dozvíte se jméno cyklistického boha předlistopadové závodní cyklistiky v Československu. Co byl Zátopek pro českého sportovce a pro Československo, to pro nás pro cyklisty byl Honza Veselý. O zdravotních potížích promluví vítěz etapy, která se jela krátce po havárii kolem jaderné elektrárny v Černobylu. Dozvíte se také, proč mohlo být oblečení důvodem odstoupení cyklisty ze Závodu míru.

» Retrománie o natáčení dílu

Myslíte, že je škoda, že se Závod míru od roku 2006 nepořádá?

88 % 249 hl. Ano, je to škoda, závod měl svou tradici. 6 % 18 hl. Ne, závodu škoda není. 4 % 12 hl. Cyklistické závody mě nezajímají. 2 % 5 hl. Nevyhovuje mi žádná z možností. Celkem 284 hlasy

Přehrát video

Obsah pořadu

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady