Nudismus za socialismu

Obsah dílu

Přehrát vše

V počátcích to byla svobodná kultura těla, za socialismu nudismus a dnes tomuto životnímu stylu říkáme naturismus. Nudisté, respektive naturisté odjakživa způsobovali rozruch a vyvolávali diskuzi. Jak se jim v Československu žilo? A kde se scházeli? Otázky, na které, spolu s řadou dalších, odpoví nové pokračovaní Retra.

Nejprve se zaměříme na samotné počátky nudismu za minulého režimu. Dozvíte se, jak a kde vznikaly první nudistické pláže. Také si připomeneme základní pravidla nudistů, jejichž porušení se často trestalo kuriózními způsoby. O bizarní situace rozhodně nebyla nouze.

Na své zalíbení v nudismu zavzpomíná známý žurnalista Josef Klíma, který neopomene ani četné úprky před policejními příslušníky, jimž se nezamlouvali plavci bez plavek. A co vy? Holdovali jste či stále holdujete naturismu? Vyjádřit se můžete v anketě, případně diskuzi. Zajímá nás Váš názor!

Jaký je Váš postoj k naturismu (nudismu)?

65 % Kladný, jsem zastáncem tohoto životního stylu 29 % Nevadí mi, ale ani jej nevyznávám 6 % Naturismus bych zakázal/a, je to vulgární
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST