Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Veřejná bezpečnost byla za socialismu institucí, která se starala o pořádek. Často se na ni vzpomíná především jako na represivní orgán. Jak ale opravdu fungovala socialistická policie?

Bílá a žlutá byly barvy, které v socialistickém Československu nešlo jen tak přehlédnout. Staly se totiž symbolem Veřejné bezpečnosti, která dohlížela na to, aby ve státě dělníků, rolníků a pracující inteligence byl klid a pořádek. Mnozí dnes vnímají Veřejnou bezpečnost především jako represivní složku komunistické moci a zaměňují ji s celým Sborem národní bezpečnosti jako takovým nebo dokonce se Státní bezpečností. Jak tedy opravdu fungovala Veřejná bezpečnost? Co měli její příslušníci za úkol? Jaké dostávali rozkazy? Je pravda, že si příslušníci nikdy nedovolili zastavit bílé žigulíky? A proč se modro-bílá změnila ve žluto-bílou? Téma pro RETRO.

Vzpomínáte v dobrém na příslušníky Veřejné bezpečnosti?

73 % Ano, byli to normální policisté, kteří se starali o pořádek a bezpečnost. 23 % Ne, příslušníci bývali arogantní a přisluhovali komunistickému režimu. 4 % Co to je?

Přehrát video

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady