Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Autobusy ČSAD – pro mnohé byly hlavním cestovním prostředkem. Bez nich by se stěží dostali lidé do práce nebo do školy. Jak lidé vzpomínají na autobusovou dopravu za socialismu?

Auta byla drahá, železnice zdaleka nevedla všude. Takže autobusy se staly jedním z hlavních dopravních prostředků v socialistickém Československu. Lidé jimi jezdili do práce i do školy, za příbuznými nebo za lékařem. A není divu, že některé autobusy získaly téměř kultovní status – PRAGA RND, RTO 706 LUX nebo KAROSA ŠD 11. V dalším pokračování našeho RETROputování proto vyrazíme za autobusy i na autobusová nádraží. Ptát se budeme pamětníků – řidičů ČSAD i průvodčích a samozřejmě svezeme se legendárními vozy. Samozřejmě budeme zjišťovat i nepříliš známá zákoutí autobusové dopravy – například jaké problémy provázely výrobu autobusů, nebo kde se v Československu vzal maďarský IKARUS.

Foto Richard Radonič

Vzpomínáte v dobrém na autobusovou dopravu za socialismu?

90 % Ano, tehdejší autobusy byly spolehlivé a měly šmrnc. 7 % Ne, cestování bylo nepohodlné a příliš zdlouhavé. 3 % Nevím, autobusy jsem nikdy příliš nejezdil/a.

Přehrát video

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady