Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda je nutné, by byla vyšší DPH na léky, co to bude znamenat pro pacienty, zdravotnická zařízení a zdravotní pojišťovny.

Diskutovat budou: PharmDr. Ladislav Chudoba – prezident České lékárnické komory, doc. MUDr. Karel Němeček, CSc. – předseda Lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven, RNDr. Ladislav Minčič, CSc., MBA – 1. náměstek ministra financí a další.

Vyšší DPH zvedla ceny nejen u léků, ale i na zdravotnickém materiálu. Více peněz zaplatí nejen občané, ale i zdravotní pojišťovny. Odborníci odhadují, že se péče o zdraví prodraží až o 4 miliardy. Zároveň s dubnem končí tzv. Janotův ochranný balíček, který držel léky dočasně v nižší sazbě DPH kvůli revizi léků. Takže ceny léků se vyšplhají až o 7 % výše. Lékárníci už dlouho volají po tom, aby léky byly v nižší sazbě DPH nebo aby se daň u léků úplně zrušila. Stejně tak to je ve Švédsku či ve Velké Británii. Vyšší výdaje pojišťoven totiž nahradí rušení malých nemocnic. Také bude přibývat léků, které si pacienti zaplatí celé ze svého.

Stopáž50 minut
Rok výroby 2012
 L HD