Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, proč se protiromská nálada na Šluknovsku tak vyostřila.

Diskutovat budou: senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz), náměstek policejního prezidenta pro vnější službu plk. Mgr. Vladislav Husák a občané.

Etnikum české a romské žije na severu Čech vedle sebe již od osidlování pohraničí. Jejich soužití nikdy nebylo ideální, ale navzájem se tolerovala. Občas došlo k nějaké půtce, ale většinou vše skončilo hospodskou rvačkou nebo sousedskou hádkou, která za pár dní odezněla. V současné době ale dochází k situacím, které jsou pro obě strany nesnesitelné. Není práce, vše se zdražuje. Lidé žijí v hmotné nouzi, a proto dělají věci, které by za normální situace nedělali. Kriminálních činů a násilí přibývá. A přibývá také nesnášenlivosti mezi majoritou a minoritou. Lidé chtějí, aby starostové a vláda udělali něco, co by situaci opět zklidnilo. A protože vládní představitelé znají problém jen z doslechu a nemusí v tomto prostředí žít, řešení je zřejmě v nedohlednu.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2011
 L HD