Tři úhly pohledu na jedno téma. Živě s Michaelou Jílkovou.  Připravili: M. Jílková, B. Kubíková, B. Fliedr a R. Vodrážka

Úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové. Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou opět připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty.

Zakázat, či nezakázat kouření na veřejnosti? To je téma 10. vydání diskusního pořadu Máte slovo. V Irsku, Francii a dalších evropských zemích se nesmí kouřit v restauracích. Mají takový zákon přijmout i naši zákonodárci? Nebo si větší počet nekuřáckých restaurací vynutí sami zákazníci, jak tvrdí restauratéři, kteří jsou proti regulacím? Kouří zhruba čtvrtina populace, proč má tedy většina trpět zlozvykem menšiny? Začíná opravdu svoboda kuřáků až tam, kde končí svoboda nekuřáků? Odborníky překvapil názor prezidenta Klause, že nevěří rizikům pasivního kouření. Na následky kouření totiž u nás zemře 50–60 lidí denně.

Pozvání do pořadu přijali navrhovatel „protikuřáckého“ zákona Boris Šťastný, odpůrce zákazu kouření senátor Jaroslav Kubera a profesor Pavel Pafko – chirurg, který se na operačním sále setkává s rakovinou jako následkem kouření. Dále muzikant Petr Janda, který po padesáti letech přestal kouřit a vadí mu, když v hospodě není přes kouř ani vidět, a Yvonne Přenosilová – kuřačka, která je proti navrhovanému zákonu z principu: vidí v něm omezování osobní svobody.

Před koncem pořadu vyhlásí Michaela Jílková téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý – stačí se přihlásit na telefonním čísle 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz

Stopáž45 minut
Rok výroby 2008
 L 4:3