Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a R. Kudrnáček

Obsah dílu

Přehrát vše

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, jaká skupina obyvatel u nás je nejvíce ohrožena.

Diskutovat budou: Jaroslav Kubera – senátor (ODS), Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D. – ekonomka, Mgr. Pavla Vopeláková – Sdružení azylových domů, tajemnice Armády spásy a další.

Podle Českého statistického úřadu je v ČR ohroženo chudobou téměř 10 % obyvatel, přesto jsme na tom v rámci EU téměř nejlépe. Tolik lidí se ocitlo pod hranicí chudoby, ale další tisíce jsou těsně nad hranicí, takže je v podstatě toto číslo zavádějící. Bohužel počet takto ohrožených lidí stále stoupá a přispívá k tomu i vláda svými úspornými balíčky. Největší dopad budou mít úspory na seniory, matky samoživitelky a rodiny, kde je více dětí. Velký podíl na této situaci mají výdaje na bydlení, které jsou velmi vysoké. Bohužel dalším faktorem je finanční negramotnost obyvatel, kteří nedostatek financí řeší různými půjčkami a dostávají se do dluhové pasti. A vyhlídky do budoucna nejsou růžové, neboť podle odhadů, lidí, kteří se budou potýkat s chudobou, bude i nadále přibývat.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2012
 L ST HD