Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat na téma, které vzbudilo emotivní diskuzi, zda má ve škole být povinná sexuální výchova, nebo je toto téma určeno výhradně do rodinného prostředí.

Diskutovat budou: Marcel Chládek – stínový ministr školství za ČSSD, prof. PhDr. Petr Weiss – sexuolog, Jana Jochová Trlicová – místopředsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv a další.

Zhruba před rokem a půl spatřila světlo světa metodická příručka pro sexuální výchovu na školách, po které se dlouho volalo. Ihned se stala předmětem mnoha diskuzí jak obhájců, tak i odpůrců. Ministerstvo za příručku vydalo spoustu peněz, ale když se příručka tvořila, nikdo nepozval zástupce rodičů, aby se k tomu vyjádřili. Proto se do celé kauzy vložila organizace Výbor na ochranu rodičovských práv a strhla se lavina. Ministerstvo stáhlo příručku ze škol, ale své rozhodnutí příliš prezentovat nechce. Oponenti, hlavně stínový ministr za ČSSD – Marcel Chládek, se nechali slyšet, že nastupuje doba tmářství a vracíme se zpět do středověku.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2011
 L HD