Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Připravili: M. Jílková, J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Pozvání do studia přijali: předseda České pirátské strany Ivan Bartoš, vedoucí odboru internetové kriminality plukovník Karel Kuchařík, koordinátor Národního centra bezpečnějšího internetu Pavel Vichtera a další.

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad tím, co nám internet přináší a čím nás ohrožuje. Kdo z uživatelů je nejohroženější? Jak se můžeme internetovým zločinům a zločincům bránit? Má být internet svobodným médiem bez jakéhokoli dohledu nebo by měla být regulace internetu naopak posílena?

Bez počítače a internetového připojení se obejde jen málokterá domácnost. A pokud jsou v rodině děti, je to takřka nepředstavitelné. Internet slouží k práci, hrám i komunikaci.

Většina rodičů si stěžuje, že jejich dítě tráví u počítače více času, než je zdrávo, ale změnit to je velice obtížné. Pokud by dítěti počítač zakázali nebo dokonce odebrali, dítě by bylo vyřazeno z kolektivu svých kamarádů, a to si jistě žádný rodič nepřeje. Otázkou je, do jaké míry je internet pomocník a do jaké míry nepřítel, který nás a naše děti může ohrožovat.

V současné době internetových zločinů přibývá – ti, kteří trestnou činnost páchají, se cítí v bezpečí anonymity, kterou jim internet poskytuje. Jak lze s těmito novodobými zločiny a zločinci bojovat? Můžeme se nějak chránit? Pomůže nám policie?

Stopáž45 minut
Rok výroby 2010
 L