Živě z Bagdádu
Vzpomínková kniha producenta zpravodajské stanice CNN Roberta Wienera Živě z Bagdádu zaznamenává sled událostí z let 1990-91, kdy Spojené státy poprvé zaútočily na Irák v souvislosti s jeho okupací Kuvajtu. Rázné řešení politické krize tehdy kulminovalo přelomovým mezníkem v dějinách televizní žurnalistiky, neboť štábu CNN se podařilo z pokoje bagdádského hotelu Al-Rasheed zprostředkovat divákům na celém světě ojedinělý zážitek - válku v přímém přenosu, v němž jsme mohli sledovat laserem naváděné bomby dopadající na irácké hlavní město.
Podle Wienerovy knížky vznikl v produkci kabelové společnosti HBO stejnojmenný film, který s určitou autorskou licencí, nicméně poměrně věrohodně líčí nejen ono známé vyvrcholení v podobě útoku na noční Bagdád, ale i to, co předcházelo. Příběh štábu tehdy malé kabelové stanice, který přišel do Iráku v době, kdy tři velké americké televizní společnosti (ABC, NBC, CBS) už odtud dávno vysílaly, a přesto se díky nezměrné odvaze a neústupnosti dokázal prosadit.
Film zaujme hereckými kreacemi Michaela Keatona a Heleny Bonham Carterové v rolích ústřední producentské dvojice Roberta Wienera a Ingrid Formanekové (skutečně pochází z Československa, jak jméno napovídá).
I další členové rozsáhlého hereckého souboru podávají přesvědčivé výkony, zejména Bruce McGill jako populární reportér Peter Arnett a představitel Hercula Poirota, anglický herec David Suchet, který ve výrazné úloze iráckého ministra informací zastupuje pohled druhé strany.
Tvůrcem snímku byl režisér anglického původu Mick Jackson, který se proslavil především populárním hitem Osobní strážce.
Arabské exteriéry vznikly v marocké Casablance.