Záznam z mezinárodní soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích (2008). Režie V. Fatka

Pořady, který mapují mezinárodní soutěže světové série ve standardních a latinskoamerických tancích, připravuje brněnské televizní studio od roku 2003, letos ho tedy uvidíte už po šesté. A navíc – těmto světovým soutěžím předcházely od roku 2000 záznamy z několika mistrovství České republiky. Téma tanečního sportu vždy bodovalo jak u odborného publika, tak u diváků, kteří se o tanec zajímají a rádi se na něj podívají. Díky příznivému ohlasu si tento typ pořadů našel své pevné místo na televizních obrazovkách.

Šestý ročník mezinárodní soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích Brno Open 2008, který se tradičně konal na počátku dubna, patří mezi prestižní soutěže světové série (IDSF International Open) a je příležitostí zhlédnout výkony nejen našich, ale také zahraničních špičkových párů. Svou účastí tentokrát Brno poctily páry z více jak dvaceti zemí světa, například Ruska, Itálie, Ukrajiny, Litvy, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska, Španělska, Maďarska a samozřejmě České republiky, ale i dalších. Celkově soutěžilo více jak 420 párů.

Mimořádnou událostí pro Brno bylo také to, že prestižní soutěže Brno Open 2008 se tentokrát také zúčastnil pár Maurizio Vescovo a Melinda Törökgyörgy z Maďarska, kteří jsou mistry světa v latinskoamerických tancích, a v současné době zaujímají první místo ve světovém žebříčku. Naopak už po několikáté se tradičně do Brna vrátil náš nejlepší pár v tancích standardních Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová.

Na soutěži se utkali tanečníci ve všech věkových kategoriích – junioři, mládež i dospělí. Náš záznam přiblíží vyvrcholení celé soutěže, kterým je finále hlavní kategorie dospělých, a to ve standardních i latinskoamerických tancích, ale nezapomeneme ani na mladé tanečníky v kategorii Mládež a naopak na ty, kteří tanci zůstávají stále věrni a této soutěže se zúčastnili v kategorii Senioři.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrSport