Olsenovic dvojčata hledají ideální rodiče. Americká rodinná komedie (1995). Dále hrají: K. Alleyová, S. Guttenberg, P. Bosco, J. Sibbettová, M. Grissomová, D. Robertson a další. Režie Andy Tennant

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Herecká dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsenovy (nar. 1986) získala popularitu v sitcomu Plný dům (1987–95) a následně účinkovala v hlavních rolích několika rodinných komedií.

První z nich byly Malé dohazovačky (1995), příběh osiřelé uličnice Amandy a milionářské dcerky Alyssy (ano, je to volná variace na Twainova Prince a chuďase), které zjistí, že dokonalá vzájemná podoba a nabízející se dočasná výměna rolí jim pomůže dosáhnout svého, čímž je utvoření jedné spokojené rodiny.

Průzračně jednoduchá zápletka je oživena řadou gagů, jejichž častým terčem se stává nenáviděná zlatokopka Clarice, snažící se k sobě navždy připoutat nerozhodného Alyssina taťku Rogera (Steve Guttenberg), který čím dál víc pokukuje po osamělé sociální pracovnici Diane (Kirstie Alleyová), jež se dočasně stará o nezbednou Amandu. Dvojčata samozřejmě dosáhnou svého, i když jim to chvilku trvá.

Režisér Andy Tennant (nar. 1955), který předtím pracoval pouze v televizi (seriály Báječná léta, Parker Lewis musí vyhrát, Cesta do neznáma) se po úspěchu Malých dohazovaček dostal k velkorozpočtovým projektům, jakými jsou např. Věčný příběh (1998), Anna a král (1999) nebo Hitch: Lék pro moderního muže (2005).

Originální názevIt Takes Two
Stopáž97 minut
Rok výroby 1995
 ST 4:3
ŽánrFilm