Přemítání ruského režiséra na zasněženém Bílém moři pod bílým nebem. Nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2007. Režie S. Loznica

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dlouhé záběry, pomalý pohyb kamery i samotného dění, černobílé obrazy, které neukazují, ale spíše vyjevují. Již klasik ruského dokumentu Sergej Loznica posouvá tradici spirituálního filmu, stále ovšem zůstává přísně zakotvený v realitě. Svým filmem z roku 2007 se poměřuje s dědictvím dokumentárního filmu a zde konkrétně s jedním jeho vzorem, Griersonovými Rybáři. Bílé nebe, bílý sníh, horizont, vítr, černé siluety na ledové pláni, ruští rybáři z malého družstva vytahují sítě a rozrážejí led. Jeden den na Bílém moři.

Ve dnech 24. až 29. října proběhne 12. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 2008. Při této příležitosti Česká televize odvysílá některé oceněné filmy z loňského ročníku Film Družstvo získal na MFDF Jihlava 07 Cenu pro nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy.

Originální názevArtěl
Stopáž31 minut
Rok výroby 2007
 čb
ŽánrDokument