Luboš Andršt "60"

Geniální bluesový kytarista a jeho koncert z roku 2008, ve kterém dále účinkovali: R. Hladík, M. Prokop, O. Konrád, J. Hrubý a mnoho dalších. Režie M. Rek

Deset z deseti domácích bluesových fanoušků se bezesporu shodne na tom, že Luboš Andršt je, co se týče hry na kytaru, skutečným „kmotrem“ zdejší scény a vzhledem k šíři svého záběru patří k nejvýznamnějším českým kytaristům vůbec. Svoji první kytaru si koupil ve čtrnácti letech. Jeho první vlastní formací bylo v roce 1968 trio Blues Company Ltd. Od roku 1973 vedl vlastní fusion skupinu Energit a v roce 1975 s ní natočil své první autorské album. V červenci 2008 Andršt oslavil šedesátiny a pořadatelé festivalu BLUES ALIVE ŠUMPERK 2008 se rozhodli uspořádat monotematický večer, na kterém oslavenec připomněl nejvýznamnější kapely, kterými během své čtyřicetileté kariéry prošel.

Pogratulovat přišli hudebníci, se kterými jej pojí dlouholeté muzikantské i osobní přátelství. Česká televize nabízí záznam z tohoto koncertu proložený zamyšlením Luboše Andršta nad jeho největšími úspěchy či milníky v muzikantském životě i úvahami o tom, co jej tak fascinuje na hudebním stylu, který není z komerčního hlediska zrovna „na zbohatnutí“.

Foto: Tomáš Turek a Ivan Prokop

Stopáž52 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrHudba