Filmaři pro nás našli v různých městech originální lidi se zajímavými osudy. Portréty, na kterých se můžeme poučit o netradičních přístupech k životu (2009).

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Päivi a Ali Juma Hassan se setkali na Zanzibaru. Nejdříve měla Päivi pochybnosti, zda by vztah s černochem z opačného koutu světa mohl vůbec fungovat, ale nyní žijí s malou dcerkou spokojeně v Helsinkách. Päivi studuje univerzitu, Ali hotelovou školu a navíc pracuje jako kuchař. Nicméně smíšené manželství v zemi jako Finsko je zkouškou pro oba.

Když bylo Juhovi Stillmanovi 16, odstěhoval se do garáže a od té doby žije alternativním způsobem. Nyní provozuje se ženou Johannou cateringovou firmu a kavárnu na jedné lodi a na druhé lodi bydlí spolu s třemi dcerami. Právě čekají další. Není to jednoduché, ale Johanna ví, že neexistuje nic, co by se nedalo spravit saunou, sexem a svačinkou.

Eeva Kanerva je moudrá, srdečná a temperamentní padesátnice. Před šestnácti lety se rozhodla realizovat sen, který se jí skutečně zdál. Odešla ze zaměstnání a otevřela antikvariát, kde se dnes setkává mnoho finských umělců a spisovatelů. I když neměla děti a přežila bankrot a sebevraždu manžela, postupně svůj život uspořádala znovu. Nervy si uklidňuje jízdou na koni nebo plaváním v ledové vodě. Život je přece jen fajn.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2009
 T 4:3
ŽánrDokument