Příběhy lidí z velkých měst

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Klikněte pro větší obrázek Steve Woolf je majitelem baru v Košicích, který žil 8 let v jihovýchodní Asii. Když se rozešel s přítelkyní, vrátil se do Evropy a usadil se se svým 15letým synem Lionelem v Košicích. Oba vystupují ve Stevově baru – otec zpívá rock'n'roll a doprovází se na piáno a syn žongluje. Steve chce v Košicích zůstat, oženit se a žít šťastně až do smrti, ale nějak se mu nedaří najít partnerku. Rozhodl se tedy zavolat Nedu, svou bývalou přítelkyni z Filipín, kterou neviděl dva roky, aby přijela a žila s ním v Košicích.

Klikněte pro větší obrázek 15letý romský chlapec Mirko Tirda bydlí na sídlišti Lunik 9, což je košické sídliště, kde 99 % obyvatel tvoří Romové. Je zde mnoho problémů – nezaměstnanost, nízká úroveň vzdělanosti, kriminalita... Mirko má dobré studijní výsledky, a proto se rozhodl odejít z Luniku 9 a pokusit se dostat na gymnázium do sousedního Prešova. Podaří se mu to?
Klikněte pro větší obrázek Ladislav Ghillanyi je nadšený bruslař na in-linových bruslích, který ve svých 63 letech vyhrává závody v kategorii nad 60 let po celé Evropě. Jeho velkým snem je dosáhnout nejlepšího hodnocení bez ohledu na kategorii. V mládí se ani trochu nezdálo, že bude mít takový osud. Když byl mladým hokejistou, utrpěl zlomeninu pánve a lékaři mu řekli, že už nikdy nebude chodit. Kromě toho je Ladislav potomkem slavné a bohaté rodiny baronů Ghillanyiových, jejichž majetek byl zkonfiskován komunistickým režimem.
Stopáž28 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument