Příběhy lidí z velkých měst

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kosovare (19) je hezká dívka, jejíž rodina utekla v roce 1992 z Kosova před válkou. Posledním rokem studuje, ale jejím velkým snem je stát se úspěšnou boxerkou. Navzdory matce i okolí dvakrát denně trénuje, aby se mohla stát policistkou. Ví totiž, že policie hledá příslušnice z řad imigrantů a ráda by se švédské společnosti nějak odvěčila.

Mats je feťák a kriminálník, který začal ve 48 letech nový život. Chce splatit dluhy a najít někoho, s kým by mohl žít. Na okraji se potácel 30 let, odsouzen byl 43krát. Čistý je už 4 roky a zakládá domov pro čerstvě propuštěné vězně. Úředníci mu nepřejí, protože si myslí, že to bude líheň pro další kriminálníky. Sám dostal svůj vůbec první byt před půl rokem. Dělá si řidičák a každý týden chodí do věznice a podporuje vězně. Také beseduje s mládeží. Má 19letou dceru, která pro něho hodně znamená. Ta jen lituje, že otec nezačal nový život dříve.

Birgitta Ring (62) je od narození mentálně retardovaná. Žije sama ve vlastním bytě, s nímž jí pomáhá město. Celý život se cítila jako outsider, osamělá a nudná. Když před deseti lety vznikla divadelní skupina pro mentálně postižené Alla-teatern, její život se dramaticky změnil. Poprvé cítila, že ji lidé berou takovou, jaké je. Birgitta bojuje za práva postižených a věnuje se politice. Myslí si, že knihy a ostatní texty jsou příliš složité a proto pracuje ve Sdružení pro snadno čitelné knihy.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2008
 T
ŽánrDokument