Obrazový životopis slavných – tentokrát Petry Janů – díky kterému si uvědomíte, jak plyne čas a jak formuje každého z nás (2008). Režie K. Průchová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Petra Janů (vlastním jménem Jana Petrů) patří k našim nejvšestrannějším zpěvačkám, zvládá jak pop, tak rock i muzikál. Její kariéra nabrala obrátky v roce 1972 po skvělém umístění v soutěži Mladá píseň Jihlava, kdy přišla do Semaforu. Po odchodu ze Semaforu (1977) se seznámila s Michalem Zelenkou, který se stal jejím manažerem a v roce 1978 dokonce jejím manželem.

V roce 1977 působila ve skupině Pro-rock, se kterou natočila své první album Motorest. Ve stejném roce získala bronzovou příčku v anketě Zlatý slavík a o rok později se stala stříbrnou slavicí. Roku 1984 vydala album 12 Famous And Awarded Movie Songs, na němž byly filmové písně, oceněné americkými Oscary. Později pro ni některé písně skládal Petr Janda. V osmdesátých letech také spolupracovala s Ondřejem Soukupem. V roce 1987 se stala poprvé zlatou slavicí. Celkem toto ocenění získala třikrát. V 80. letech excelovala i s legendární „skupinou“ Triky a pověry společně s Jaroslavem Uhlířem a Karlem Šípem. Od 90. let se Petra Janů objevuje i v některých muzikálech, (např. Bídníci, 451 stupňů Fahrenheita, Hamlet, Golem, Angelika…). Hrála i ve dvou filmech. Od roku 2000 se Petra Janů vrací ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument