Předchozí díl | Následující díl

Auto Moto Styl

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Automotostyl 25. díl

Už je to tak. Je tu konec roku a s ním (prozatím) konec jedné kapitoly jménem Automotostyl.

Datum: 6.12.2012
Čas: 17:20
Místo: ČT1
Uvádějí: Libor Zezulka, Honza Koubek, Veronika Kokešová, Marek Malík

Ano, čtete správně. Od ledna už Automotostyl na obrazovkách neuvidíte. Není to rozhodnutí naše, ale nezbývá nám, než jej respektovat a doufat, že to povede k novému nadechnutí. Věřte, že uděláme všechno pro to, aby se podobný pořad již brzy na obrazovkách objevil znovu a s ním i všichni vaši oblíbení moderátoři.

Pokud byste snad chtěli něco vzkázat přímo jim, napište na redakční email: ams@frame100r.com

Vaše vzkazy jim předáme. Nebo se s námi můžete spojit na Facebooku. Tam se kromě aktuálních novinek ze světa aut budete moci občas mrknout na nějaké perličky, které se nám od roku 2008 podařilo zachytit na kameru. Ale teď už honem na testy posledního dílu.


Na Toyotu GT86 všichni čekali. Není se čemu divit, protože po dlouhé době nejde o bestiálně silnou mašinu, která umí rychle jezdit jenom rovně. Naopak tohle japonské kupé je ze staré školy a dokazuje to nejen jeho název, ale třeba i nízká hmotnost, atmosférický motor a nebo také pohon zadních kol. Jak se podařilo inženýrům naladit řízení a řazení, komfort podvozku nebo zvolit správné sedačky to už vám poví Honza Koubek.

Na podzim jsme v naší redakční garáži zaparkovali kontroverzní naftový hybrid. Proč kontroverzní? Peugeot 508 RXH totiž v mnoha testech čelil kritice, která jej staví na chvost všech klasických hybridů. Důvody se pojmenovávaly různě. Vysoká cena, špatná převodovka, tvrdý podvozek a nebo standardní spotřeba, která se od tabulkové hodnoty lišila o více jak dva litry. Jestli jsou tyhle argumenty na místě si shrneme v závěrečné reportáži.

Poslední test bude patřit Liborovi a nejnovějšímu Mercedesu třídy A. Jak nejspíš všichni víte, už to není malé MPV, ale hatchback. Cílí především proti prémiovým konkurentům, jako Audi A3, BMW řady 1 nebo také Volvo V40. Mercedes je ale trochu jiný. Hraje hodně na svou luxusní tvář a podle toho vypadá zvenčí i uvnitř. Má vůbec nějaké slabiny? Určitě. Ale o nich až v testu.

I nádále nás najdete také na Facebooku, kde si můžete poklábosit s ostatními automaniaky.

Dejte přednost Automotostylu

Obsah 25. dílu:
Test - Toyota GT86
Test - Peugeot 508 RXH - závěr
Test - Mercedes - benz A 250

Soutěž ze dne 6.12.2012

Soutěžní otázku naleznete na ivysílání České televize v aktuálním dílu ze dne 6.12.2012.

Své odpovědi zasílejte na číslo 906 06 09 ve tvaru AMS mezera A, B, C nebo D a to nejpozději do pátku 19. prosince 2012.

Soutěžíme o ceny od sponzorů pořadu: poukaz na ruční mytí od automyčky Collection v hodnotě 2000 Kč, poukaz na robotický vysavač Roomba 760 od společnosti iRobot a dárkový balíček Automotostylu obsahující poukaz na školu smyku na polygonu u Příbrami a triko v novém designu.

Toyota GT86

Legenda znovu ožívá v roce 2012!! Jak jezdí ve srovnání s předchůdcem a proč byste si ji měli koupit, chcete-li dostupný sporák?

Na Toyotu GT86 všichni čekali. Není se čemu divit, protože po dlouhé době nejde o bestiálně silnou mašinu, která umí rychle jezdit jenom rovně. Naopak tohle japonské kupé je ze staré školy a dokazuje to nejen jeho název, ale třeba i nízká hmotnost, atmosférický motor a nebo také pohon zadních kol. Jak se podařilo inženýrům naladit řízení a řazení, komfort podvozku nebo zvolit správné sedačky to už vám poví Honza Koubek.

Technická data:
Zdvihový objem: 1 998 cm3
Motor: benzinový 4 válec
Výkon: 147 kW / 200 k při 7 000 ot.
Točivý moment: 205 Nm při 6 400 - 6 600 ot.
Maximální rychlost: 226 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 7,6 s
Kombinovaná spotřeba: 7,8 l / 100 km
Objem kufru: 243 litrů
Základní cena vozu: 837 400 Kč

Mercedes-benz A250

Nové Áčko je absolutně jiné, než to předchozí. Ale není to jen o designu a zařazení do kategorie.

Tento test bude patřit Liborovi a nejnovějšímu Mercedesu třídy A. Jak nejspíš všichni víte, už to není malé MPV, ale hatchback. Cílí především proti prémiovým konkurentům, jako Audi A3, BMW řady 1 nebo také Volvo V40. Mercedes je ale trochu jiný. Hraje hodně na svou luxusní tvář a podle toho vypadá zvenčí i uvnitř. Má vůbec nějaké slabiny? Určitě. Ale o nich až v testu.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • M@M 8. 11. 2016 15:08

  Kam si dĂĄt mobil?

  SpĂĄrovat přes BT a strčit třeba dopr* :) Ve Francii jsou MT zakĂĄzanĂŠ a nesmĂ­ …

 • spravce 10. 6. 2016 22:00

  Vtip?

  Co to ma byt za kvalitu??? No hnus :(((

 • MojmĂ­r 8. 2. 2014 07:27

  Úroveň komentáře

  Komentář k Audi Quattro je katastrofální a hlas jak výčepní ze čtyřky...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady