Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Obsah dílu

Přehrát vše

Automotostyl 9. díl

V tomto dílu se podíváme do Japonska. Nejdřív otestujeme dva rivaly ze střední třídy, pak si představíme skoro vymodlený sporťák a nakonec ještě nového maloměšťáka. Navíc provedeme experiment s opilcem za volantem!!

Datum: 28.4.2012
Čas: 12:25
Místo: ČT1
Uvádějí: Tomáš&Tomáš, Petr, Lucie
Téma dílu: alkohol za volant nepatří - experiment

Že alkohol za volant nepatří, o tom snad nepochybuje nikdo. Ovšem i tak se stále objevují případy více či méně opilých řidičů, kteří někomu poškodili majetek nebo ještě hůře někoho zranili. Asi nikomu neunikly události posledních dní, mezi kterými vyčnívá případ jednoho pražského lobbisty, jež pod vlivem alkoholu nejenže srazil jiné auto, ale ještě přejel jeho majitelku a pak nejspíš i utíkal před policií. Co asi zažívá takový řidič? Jaké jsou jeho reakce a jak je schopen tuto situaci vnímat s odstupem času? Na to vše se pokusíme najít odpovědi s profesionálním záchranářem. Máme uzavřený okruh, typické auto, typického opilého řidiče a nebojíme se nic z tohoto použít.

Střední třída ani zdaleka není jen o francouzských nebo německých autech. I když tabulky prodejů naznačují něco jiného. Mezi top ten se dostal vpodstatě jen jeden Japonec a to ještě ten nejméně očekávatelný. Toyota Avensis je po modernizaci o pořádný kus atraktivnější, ale i přesto nám přijde jako nejméně zajímavá ze všech japonců, kteří patří do této kategorie. Například taková Mazda 6 by si její pozici v žebříčku prodejů zasloužila mnohem víc. Ale co místo teoretického porovnávání postavit tyto dva proti sobě? Udělali jsme to a na výsledek se můžete podívat v testu.

Představíme si dlouho očekávaný koncept sporťáku Hondy. NSX je legenda, která zatápěla i mnohem silnějším strojům. Nástupce už jsme se málem nedočkali, ale je tady. Bude opět malý a nově především hybridní. Na co dalšího se můžete těšit ukážeme v Preview.

Teď ale trochu z jiného soudku. Probrali jsme střední třídu, také sporťáky, ale aby si na své přišli i ti méně movití, co takhle malá auta? Taková Toyota Yaris je prý docela dobré auto, alespoň podle všudypřítomných reklamních kampaní. Nám se to nějak nezdálo. Tak jsme si jednoho Yarise objednali na test, posadili jsme do něj Lucku a vyrazili vstříc velkoměstu porovnávat, v čem že je lepší, než městská hromadná doprava. No není toho málo, tak se podívejta na Kabelky pro holky.

Nebude chybět ani oblíbená soutěž o atraktivní ceny.

Obsah 9. dílu:
Test - Toyota Avensis vs. Mazda 6
Preview - Honda NSX Concept
Kabelky pro holky - Toyota Yaris

Soutěž ze dne 28.4.2012

Správná odpověď na otázku z 28. 4. je: C) Z Japonska

Z jaké země pochází všechny dnes testované vozy?

A/Německa
B/Korey
C/Japonska
D/Mongolska

Výherce:
Jan Brázda
Humpolec

Stopáž24 minut
Rok výroby 2012
 P ST