Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Obsah dílu

Přehrát vše

Automotostyl 3. díl

V sobotu se dočkají milovníci malých aut. Máme pro vás české auto do města, malé MPV s hybridním pohonem a také jednoho atleta s pohonem všech kol.

Datum: 4.2.2012
Čas: 12:30
Místo: ČT1
Uvádějí: Tomáš&Tomáš, Petr, Rasťo
Téma dílu: muyeum sportovních aut

Škoda se s novým Citigo vrhla po hlavě do segmentu malých aut. Vedle zavedených značek z Francie a Korei má dost těžkou výchozí pozici. Je sice malé a v základu i levné, ale příplatky vyženou cenu hodně vysoko. Pak se nejenže ztrácí veškeré výhody vůči ostatním autům kategorie, ale dokonce leze do zelí své ne o mnoho větší sestře Fabii. Přesně tak - právě vedle Fabie by mohlo Citigo trochu ztrácet smysl. Takže jaké má trumfy k tomu, přesvědčit zákazníky, aby si místo Fabie k již vlastněnému Superbu pořídili Citigo? Co třeba terénní schopnosti? Nebo snad umí létat? I na tohle se pokusí najít odpověď Libor v testu Škody Citigo.

Schválně, kolik z našich diváků jezdí hybridem? Asi vás moc nebude. To bylo argumentů ze strany prodejců, když se hybridy objevily na trhu. A dnes je všechno jinak. Hybridy tvoří jen pár procent všech prodejů u nás a vpodstatě už se to asi do příchodu elektromobilů moc nezmění. Důvodů je několik. Vysoká cena, provozní náklady vpodstatě srovnatelné s klasickými diesely a nejistá životnost akumulátorů. Jenže ani v tomhle případě to není tak černobílé. Honda Jazz Hybrid je tak trochu vyjímkou. Náklady na pořízení stlačila na úroveň klasických verzí s vysokou výbavou a díky tomu se stala nejdostupnějším hybridem na trhu, pomineme-li akční nabídky na CR-Z. Navíc v sobě kloubí praktičnost malého MPV s geny sportovní značky z Japonska. Co dalšího nabídne se dozvíte v Novince.

Máte rádi malá auta, ale potřebujete v zimě často na hory nebo jen prostě chcete mít v záloze pohon všech kol? V téhle kategorii moc na výběr není. Řešením by mohl být Suzuki Swift 4x4. Sviště už jsme jednou testovali a rozhodně je to jedno z mála aut, které nás v téhle kategorii baví. Jak na tom bude tenhle lehkonohý pseudoteréňák se dozvíte od Petra. Ale nebude jej testovat někde na zmrzlých polích v českých kotlinách. Swift dostane pořádně do těla na zasněžených rakouských pláních na úpatí Alpských vrcholků.

Nebude chybět ani oblíbená soutěž o atraktivní ceny. Soutěžíme o CD s muzikou do auta od rádia Frekvence 1 a dárkový balíček Automotostylu obsahující mimo jiné poukaz na školu smyku na polygonu u Příbrami. Sledujte Automotostyl v sobotu, odpovězte na otázku a všechny tyto ceny mohou být vaše!!!

Obsah 3. dílu:
Test - Škoda Citigo
Novinka - Honda Jazz Hybrid
Test - Suzuki Swift 4x4

Soutěž ze dne 4.2.2012

Správná odpověď na otázku z 4. 2. je: C) na okruhu

Kde Libor netestoval Škodu Citigo v dnešním testu?

A/ve městě
B/mimo město
C/na okruhu
D/v lese

Výherce:
Jiří Němeček
Hostouň

Stopáž23 minut
Rok výroby 2012
 P ST