Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Obsah dílu

Přehrát vše

Automotostyl 22. díl

Nabroušená zadokolka s korejským původem, francouzská limuzína jako útok na luxusní třídu a japonské UFO v nejnovější generaci!!

Datum: 5.11.2011
Čas: 12:35
Místo: ČT1
Uvádějí: Tomáš&Tomáš, Petr
Téma dílu: vyhledávací systémy a další doplňky na auta

Stejně jako v životě, i mezi auty existují exempláře, o které byste napoprvé ani nezakopli. Buď nesou na kapotě znak automobilky, které moc nevěříte, že by uměla udělat kvalitní a výkonné auto. Nebo se vám prostě nelíbí jako celek. Hyundai Genesis splňuje vlastně každý z těchto bodů. Předchůdce za moc nestál a Hyundai samotný v adrenalinu chtivých řidičích žádné emoce nevzbudí. Jenže pak stačí jedno usednutí, nastartování obrovského šestiválce a prázdný okruh. Vše je rázem jinak a vy si začnete vyčítat, proč jste mu nedali šanci dřív. Genesis Coupe je přesně jedno z mála aut, které vás překvapí v každém ohledu. Možná jej nebudete chodit hladit do garáže, jako byste to dělali u jiných vysněných kousků. Ale pokud hledáte vyspělou zadokolku, která nabídne nefalšovanou zábavu za volantem, měl by Genesis Coupe patřit do užšího výběru. Všechny další důvody vám poví Petr v Testu!!!

Honda Civic v příštím roce vyjede už v devátém vydání. Tradiční japonský hatchback se představil na nedávném autosalonu ve Frankfurtu a vzbudil opět rozporuplné reakce. Možná si ještě vzpomínáte na trochu mimozeské tvary osmičky. Tehdy to byla opravdová revoluce v designu. Ačkoliv ta zprvu moc kladných ohlasů nepobrala, podařilo se díky tomu Hondě získat spoustu nových zákazníků. Poslední generace je tak spíše logickým vyústěním funkčního celku. Devítka se zakulatila, přiblížila se designem jiným modelům automobilky a přitom je stále víc než dost osobitá. Více detailů se dozvíte v Preview.

Audi A6, BMW 5, ale také Volvo S80, Saab 9-5 a nepřímo i Škoda Superb. To jsou hlavní konkurenti nového Renaultu Latitude, francouzsko – korejské limuzíny vyšší střední třídy. Vedle nejluxusnějších zástupců vypadá trochu směšně, naopak svou cenovou politikou by mohl být velkým konkurentem pro Saab 9-5 nebo Škodu Superb. V téhle třídě jde ale o mnohem víc, než o nejnižší cenu, jakou si žádá prodejce. Jde tu o komfort, o prestiž a kvalitu zpracování, velikost a v neposlední řadě o zůstatkovou hodnotu. Renault už z principu nízké ceny a tradice značky ve všech těchto ohledech trochu pokulhává. Latitude je ale přecejen vlajková loď a jako takový by měl být vyjímkou. Jak tomu ve skutečnosti je se dozvíte v naší nové rubrice Novinka!

Nebude chybět ani oblíbená soutěž o atraktivní ceny. Soutěžíme o: kolekci CD s muzikou do auta od rádia Frekvence 1, poukaz na unikátní bluetooth handsfree Fiscon a dárkový balíček Automotostylu obsahující mimo jiné poukaz na jízdu v italském supersportu na polygonu u Příbrami. Sledujte Automotostyl v sobotu, odpovězte na otázku a všechny tyto ceny mohou být vaše!!!

Obsah 22. dílu:
Test - Hyundai Genesis Coupe
Preview - Honda Civic 2012
Novinka - Renault Latitude

Soutěž ze dne 5.11.2011

Správná odpověď
na otázku z 5.11.
je:B


Kolikátá generace Hondy Civic se představila ve Frankfurtu?

A/osmá
B/devátá
C/desátá
C/jedenáctá

Výherce:
Radek Kovařík
Praha 9
 

Stopáž23 minut
Rok výroby 2011
 P ST