Auto Moto Styl

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Automotostyl 13. díl

Horké letní dny jsou jako stvořené pro relax někde u vody. V sobotu tomu prý nebude jinak. Kdybyste si však i přesto našli půl hodinky po dobrém obědě někde u televize, rozhodně si zapněte Automotostyl.

První poprázdninový díl odstartuje totiž sérii čtyř dílů plných těch nejlepších reportáží, jaké jsme pro vás dosud natočili. V sobotu 10. července ve 12:35 se můžete těšit na Libora a Petra v hybridech, ale také na rady ohledně správného chování na dálnici, které se vám určitě budou hodit nejen při cestách k vodě či na dovolenou.

Jak nezničit tu krásnou přířodu kolem sebe, ale zároveň si užít cestu v takřka luxusním voze s dostatečně agilním motorem? Jedním z možných řešení je hybridní SUV Lexus RX450h. Pohon všech kol vám zajistí dostatečnou průchodnost terénem, luxusní zaměření zase dostatečný komfort jízdy cestou k moři. Perličkou na dortu je pak hybridní pohon, který umožňuje jízdu výhradně bez spalovacího motoru a tudíž i bez škodlivých zplodin. Tohle všechno jsou informace, které zní sice docela hezky, ale jaká je realita? Libor Zezulka nebude tentokrát testovat ani průchodnost terénem, ani schopnosti podvozku žehlit nerovnosti luxusní dálnice D1. Zaměří se zcela na jinou oblast. Jestli jste i vy zvědaví, kam až se s hybridním SUV dostanete na čistě elektrický pohon, nenechte si ujít Roadlook.

O prázdninách se kromě zvyšujících se teplot zvyšují i počty tragických nehod a usmrcených lidí na silnicích. Přitom stačí málo - dodržovat pár základních pravidel chování. V rubrice Bezpečnost si s Luckou Horáčkovou zopakujeme zásady bezpečného zastavení na dálnici tak, jak je doporučuje dálniční policie.

Mít dnes hybridní vůz je něco jako vlastnit nejnovější dotykový telefon nejmenovaného jablečného výrobce. Je to prostě trend a i když mnohdy hybridy nevykazují výrazně nižší spotřebu, jsou stále žádanější. Jenže přesto jsou pořád pro většinu lidí dost drahé. Ani Liborem testovaný Lexus není v tomto případě vyjímkou. Toužíte-li i tak po nejnovější technice 21. století za cenu lehce přes půl milionu korun, nemusíte být zklamaní. Honda Insight by mohla být autem přesně pro Vás. Nenabízí sice pohon všech kol ani velikost SUV a už vůbec nedokáže jet výhradně na elektrický pohon, nicméně hybrid to je a jako takový plní většinu ostatních požadavků. Tím hlavním je nízká spotřeba a emise, případně nějaké speciální výhody v evropských metropolích. Insight přidává ještě něco navíc - vyspělý podvozek, vzhled jako dělaný pro kapitána Kirka a automatickou převodovku CVT. Navíc si v něm můžete zpříjemnit cestování soupeřením o nejzelenější jízdu. Více se o jeho nedostatcích i přednostech dozvíte od Petra Lutonského v Luttestu.

Na závěr nebude chybět již tradiční soutěž o hodnotné ceny. Výherce se může těšit na kvalitní motorové oleje Mogul v hodnotě 5000 kč nebo na dárkový poukaz v hodnotě 2000 kč na značkové džíny od společnosti Viamoda. Nebude chybět ani dárkový balíček Automotostylu obsahující poukaz na polygon u Příbrami. K tomu všemu stačí jediné - sledovat vysílání, správně odpovědět na otázku v něm vyhlášenou a pak už jen čekat, zda se na Vás usměje štěstí.

Obsah 13. dílu:
Roadlook – Lexus RX 450h
Bezpečnost – Zastavení na dálnici
Luttest – Honda Insight

Soutěž ze dne 10.7.2010

Správná odpověď na otázku z 10.7.2010 je: B

Jak se nazývá hybridní systém dnes testovaného Lexusu RX 450h?

A/ Hybrid Synergy drive
B/ Hybrid drive
C/ Active hybrid
D/ Blue efficiency

Výherce:
Pavel Erben
Hořice

Soutěžíme o ceny od sponzorů pořadu: špičkové motorové oleje Mogul v hodnotě pěti tisíc korun, sleva na nákup, dárkový balíček Automotostylu obsahující mimo jiné poukaz na Polygon u Příbrami a exkluzivní svezení na závodním okruhu v Mostě nebo v Brně vozem Porsche GT3 RS.

Správné odpovědi a výherce najdete na www.automotostyl.cz.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • M@M 8. 11. 2016 15:08

  Kam si dát mobil?

  Spárovat přes BT a strčit třeba dopr* :) Ve Francii jsou MT zakázané a nesmí se ani držet za jízd…

 • spravce 10. 6. 2016 22:00

  Vtip?

  Co to ma byt za kvalitu??? No hnus :(((

 • Mojmír 8. 2. 2014 07:27

  Úroveň komentáře

  Komentář k Audi Quattro je katastrofální a hlas jak výčepní ze čtyřky...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady