Zoom

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín pro foto a videoamatéry. Připravil T. Tintěra

Připravili jsme pro vás novinku na těchto stránkách. V záložce Přehled dílů Ondřejovy filmové školy si můžete ze seznamu vybrat jakýkoliv díl podle jeho názvu a podle tématu a rovnou si jej přehrát (bez ohledu na čas jeho vysílání). Díly OFŠ 1 a OFŠ 2 jsou zde přehledně a chronologicky seřazeny.

Dnes slavnostně vyhlásíme čtvrtého vítěze soutěžních amatérských filmů Zoomu. Vítěz posledního čtyřlístku je zároveň posledním nominovaným ze čtveřice adeptů na celkového vítěze divácké soutěže Zoomu. S autorem, než si převezme fotoaparát, pohovoříme a zeptáme se ho, jak dlouho se věnuje filmování, jak se připravoval na tento snímek a co pro film vše obětoval.

Amatérským autorem dnešního ZOOMu je Václav Jágr z malebných pražských starých Střešovic. Objevil v sobě vztah k objektivu kamery i k počítači a střihu ve svých osmdesáti letech. Teď, o pět let později, začíná s novou kamerou. Technické nadání nezapře a tak si dělá i všechny dokončovací práce sám. Nikdy není pozdě… V životě potkalo pana Jágra mnoho státních převratů, prošel různými povoláními a několikrát začínal úplně od začátku. Namátkou učil létat piloty letadel, bývalý režim ho poslal do jáchymovských dolů… V jeho filmech je ale jakási půvabná „lehkost bytí“ – hravost a radost ze života.

Milí filmoví amatéři, je to tady! Na závěr vyhlásíme absolutního vítěze naší divácké soutěže, která trvala přes půl roku. Viděli jsme v ní celkem šestnáct soutěžních amatérských filmů. Vítěz každé čtveřice získal fotoaparát, na celkového vítěze dnes čeká kamera, kterou věnoval sponzor soutěže Foto Škoda, který dnes cenu vítězi i předá. Gratulujeme!

Přehrát video

Obsah pořadu

Foto © Robert Novák, Daniel Hnát, Petr Procházka, Michal Votava, Jiří Kepka a Ondřej Kepka
Diskuse diváků
 • czechin  •  31. 7. 2018 09:52

  Velmi zajimavy pohled do minulosti filmu i pro laika :)

 • Chanz 29. 8. 2013 15:17

  Jednostranna interpretace

  Pominu zcestny nazor, ze dum nikdo zkopirovat nemuze a hudbu ano a proto by me…

 • Sunny 31. 3. 2012 20:27

  zruste uz ty prasata u koryt

  tak ten specialista "vul" me vazne dostal.. uz takhle me se.e ze muj konicek j…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu