Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

Bažanti v Židlochovicích
Bažantník a kynolog Jan Šmikmátor nám bude průvodcem po historii i současnosti slavných jihomoravských bažantnic, které provozuje Lesní závod Židlochovice Lesů České republiky, s. p. a které si nadále udržují svou úroveň i věhlas. Poznáme, že chov bažantů není jen jejich „vypiplání“ od kuřat, ale také vytváření ekologicky vhodného prostředí pro dospělou zvěř a řada dalších činností.

Škody způsobené zvěří
Hojně diskutovaný problém škod, které způsobuje ve volné přírodě zvěř, se stal námětem pro návštěvu na několika místech naší země a hledání odpovědi na otázku, jak to s těmi škodami doopravdy je a jak se jim můžeme společně bránit. Uvidíme, že největším problémem jsou divočáci, kteří dělají škody na zemědělských plodinách.

Myslivci z Lazska
Práce, kterou konají myslivci na úseku chovu zvěře a péče o ni, už dávno nespočívá jen ve všude zdůrazňovaném přikrmování v době nouze. Dnes se těžiště přesouvá do tvorby krajiny, vytváření stabilních ekosystémů, biopásů poskytujících zvěři úkryt i potravu a podobně. Členové Mysliveckého sdružení Příbram-Žežice dokonce vybudovali i rybník s mokřadem a plánují lesopark a naučnou stezku, aby přiblížili problémy přírody a zvěře i nemyslivcům.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3