Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

Zkoušky adeptů myslivosti
Každý, kdo chce provozovat myslivost, musí absolvovat roční praxi, teoretický kurs a pak přísné zkoušky ze sedmi předmětů. A právě na průběh zkoušek uchazečů o první lovecký lístek jsme se zajeli podívat do vinařských Mutěnic.

Něco o zbraních
Zbraně patřily k lovu a myslivosti odjakživa. Podíváme se jak na ty historické, které přinášejí svědectví o výtvarném citu i technické vyspělosti generací našich předků, tak na ty současné. Navštívíme při tom jak puškaře a rytce zbraní, kteří dnes dále rozvíjejí dědictví nejlepších českých a moravských výrobců zbraní, tak přímo sériovou výrobu ve zbrojovce.

Tetřevi v Beskydech
Přísně chráněný tetřev hlušec u nás přežívá v málo početných populacích už jen na několika místech. Všude tam ale usilují místní lesáci a myslivci o jeho záchranu, o jeho návrat do české a moravské přírody v bohatších stavech. Mezi jeho příznivce a ochránce patří i vedoucí polesí z Moravskoslezských Beskyd František Lipowski, který hledá pomoc při vypouštění tetřeva také v sousedním Polsku.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3