Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

Setkání sokolníků
Za 40. mezinárodním setkáním sokolníků v Opočně, které proběhlo loni v říjnu, se ohlédneme spolu s připomínkou čtyřiceti let novodobé historie našeho sokolnictví. Průvodcem dějinami i současností tohoto „jediného oduševnělého způsobu lovu“, jak napsal zakladatel vědecké ornitologie král Fridrich II. Hohenstauf, nám bude dlouholetý předseda Klubu sokolníků při Českomoravské myslivecké jednotě Václav Svoboda, známý mezi myslivci také jako mistr ve vábení snad veškeré zvěře.

Polesí Soutok
Největší oborou na našem území je jihomoravský Soutok, ležící (podle toho její název) na soutoku Moravy a Dyje a patřící pod Lesní závod Židlochovice (Lesy České republiky, s.p.) s bohatou tradicí reprezentativních honů s účastí králů a prezidentů a bohatými výřady. Kamera zachytila obyvatele obory a celého Polesí Soutok – jak chované druhy zvěře, tak další, leckdy vzácné živočichy, ale i ostatní zvláštnosti vzácných lužních lesů, o nichž v pořadu vypráví lesník a myslivec Jiří Netík.

Děti z Karlovic
Do třetice se přeneseme na sever Moravy, do kouzelné přírody předjarních Jeseníků, a budeme sledovat vycházku kroužku mladých myslivců a ochránců přírody z Karlovic. K lásce k přírodě, její ochraně a pochopení dějů v ní i k poznání činnosti myslivců je vede jedna z žen mezi myslivci Pavla Šichová, která dlouhá léta působila v lesnictví a nyní pracuje v ekologii.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3