Jaká dovednost je v životě nejdůležitější? Vzájemné porozumění! Pořad diváky zábavnou formou seznamuje s metodami řešení konfliktů a asertivního jednání. Pořadem provádí Miroslav Táborský. Připravili P. Křemen a M. Kořínek

Náš svět je jako jeden obrovský jednací stůl. Stůl, u kterého se odehrává spousta malých i velkých jednání. Je jenom na nás, jak aktivně budeme vyjednávat, abychom dosáhli svých potřeb a zájmů. Dojednali pro sebe pokud možno ty nejlepší podmínky, ať už v práci nebo v osobním životě. Prosadit si své vlastní cíle a zároveň přitom neošidit toho druhého, může být ale někdy skutečné mistrovství. Stejně jako v případě ostatních komunikačních dovedností to chce znát důležité strategie a mít praxi.

V šestém díle pořadu „Komunikace je hra“ se diváci zábavnou formou seznámí se stragiemi vyjednávání při koupi nemovitosti, výše platu nebo uspořádání hostiny v restauraci. V pořadu vystoupí Allan Gintel, který pracoval jako profesionální vyjednavač v Africe. S diváky se podělí o taktiky, které zde využíval.

Stopáž17 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3