Přímý přenos z Basiliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově je věnován Diakonii ČCE – středisku v Myslibořicích a Libici nad Cidlinou. Účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, Two voices, J. Chlum, D. Pavlovic, Cantio antiqua a další. Režie A. Rezek

Druhý Adventní koncert z Basiliky Nanebevzetí Panny Marie z pražského Strahova. Je věnován Diakonii Českobratrské církve evangelické – středisku v Myslibořicích a středisku v Libici nad Cidlinou. V Myslibořicích Diakonie provozuje Domov na zámku pro 135 seniorů, pečují zde o klienty postižené demencí a mentálně postižené. Poskytují také respitní péči. Diváci našich koncertů by měli přispět na výměnu oken v Domově na zámku, která jsou v havarijním stavu. Další část výtěžku by měla podpořit středisko Diakonie v Liblici nad Cidlinou – kde provozují Evangelický domov pro seniory postižené Alzheimerovou chorobou, denní stacionář, týdenní stacionář pro lidi postižené demencí a sociálně terapeutickou dílnu. V Evangelickém domově potřebují zrekonstruovat koupelnu, vyměnit okna a zrekonstruovat prostory, kterými se zvýší kapacita sociálně terapeutické dílny.

V pořadu účinkují T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, Two voices – E. Adlerová a J. Rychterová, J. Chlum – varhany, D. Pavlovic – trubka, M. Mašek – klávesy, J. Hosprová – viola, Cantio antiqua, žesťový soubor Pražské konzervatoře. Režie Adam Rezek.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2008
 L 4:3
ŽánrHudba