Frýdlant 2008 – záznam 1. části lektorského koncertu na 25. letní jazzové dílně Karla Velebného. Uvádí A. Benda. Režie R. Vodrážka

Letní jazzová dílna Karla Velebného se koná pravidelně na sklonku srpna ve Frýdlantu v Čechách a mezi našimi jazzmeny je už pojmem. Od roku 1984, kdy se pod pedagogickým a lidským vedením Karla Velebného uskutečnil první ročník tohoto interpretačního semináře, navštívily týdenní frýdlantské jazzové kurzy skoro čtyři tisícovky mladých muzikantů, toužících proniknout do tajů jazzové interpretace. Mnozí z nich se později zařadili mezi elitu naší jazzové scény (jako např. David Dorůžka, Petr Dvorský, Rostislav Fraš, Stanislav Mácha, Roman Pokorný, Michal Žáček ad.). Při objevování jazzových tajemství jim byli nápomocni zkušení lektoři, kteří byli vždycky připraveni každému nezištně ukázat správnou cestu nebo poskytnout radu. To vše v duchu zásady „Škola hrou“, takže v průběhu LJD zažívá město Frýdlant nejen záplavu hudby, ale také dobré nálady a tolerance. Místní občané, ale i jazzoví příznivci z širokého okolí mají už dopředu v diáři poznamenáno, že ve středu se bude na nádvoří zámku Frýdlant konat koncert lektorů Letní jazzové dílny.

Nejinak tomu bylo i v roce 2008, kdy Letní jazzová dílna slavila 25. narozeniny. Hudebními gratulanty byli na středečním koncertu nejen všichni současní pedagogové, ale také kytarista Rudolf Dašek, jenž po boku Karla Velebného vyučoval na prvních ročnících LJD.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2008
 P
ŽánrHudba