Linka, to je především dialog dvou výjimečných hudebních osobností, z nichž jednou je vždy hostitel a moderátor Rudy Linka, který v malebném prostředí své šumavské chalupy uvítá hosty spojené s mnoha rozdílnými žánry. Čtvrtá série úspěšné hudební talk show opět přináší desítku významných hudebních osobností, kteří s moderátorem vedou přirozený a přátelský rozhovor nejen o muzice. Dovídáme se jejich názory a informace z uměleckého života z netradičně blízké perspektivy.

V nové sérii tentokrát vystoupí pestrá řada osobností, jako jsou například Václav Neckář, Vladimír „Guma“ Kulhánek, Lenka Filipová, Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Debbi Kahl, Vladimír Merta, Ivan Mládek a další.

„Celý námět a scénář pořadu je úplně prostý – muzikant přijede navštívit muzikanta. To není nic nového a bylo to v České televizi dobře uděláno mnohokrát,“ říká Rudy Linka a pokračuje: „O co se ale já v našem pořadu snažil, je ukázat bezprostřednost, přirozenost a radost, kterou hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a že mezi žánry hudby není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější, než komunikace slovní. Přesně jako linka.“

Rudy Linka
jazzman

Rudy Linka

* 29. 5. 1960