Aleš Benda vzpomíná ve střihovém pořadu s dirigentem na přelomové události v jeho kariéře (2003). Hrají a zpívají: W. Matuška, K. Gott, H. Vondráčková, K. Štědrý, J. Suk, K. Růžička, Z. Pulec, Y. Simonová, K. Hála a další. Kamera V. Svoboda. Režie R. Urban

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Cyklus střihových televizních pořadů „Lístky vytržené z památníku“ mapuje už několik let naší jazzovou a swingovou historii. Vedle vzpomínek na významné osobnosti se zabývá i některými globálními fenomény.

V tomto díle si přizval moderátor Aleš Benda „pana kapelníka“ Václava Hybše, aby spolu s ním zavzpomínali na přelomové chvíle jeho kariéry.

V. Hybš začínal už jako kluk v kapele svého otce, kde hrál na bubínek, pak zkusil trumpetu. U té už zůstal i v době, kdy měl svůj orchestr, před kterým stál jako dirigent. Významná byla jeho spolupráce s Waldemarem Matuškou, ve své době velmi unikátní spolupráce s Josefem Sukem, vystoupení na slavných plesech ve vídeňské opeře, nezapomenutelná úprava operních árií pro Karla Gotta a Waldemara Matušku pro televizní Silvestry a další.

Samozřejmě, že vedle zajímavých vzpomínek pořad bohatě využívá i obrazový archiv a zazní v něm i celá řada stále zelených melodií.

Stopáž47 minut
Rok výroby 2003
 ST 4:3
ŽánrDokument