Pohádka o rozmarném létu, vichřicích i přeháňkách, ale hlavně o meteorologovi, který se vydal hledat své ztracené děti (2008). Hrají: L. Vaculík, T. Dědková, M. Kratina, H. Vagnerová, L. Černíková, K. Oltová, L. Lipský, N. Vicenová, B. Navrátil, R. Štabrňák, Z. Hadrbolcová a další. Scénář M. Adamec. Kamera D. Ployhar. Režie T. Krejčí

Meteorolog Aleš Chládek předpovídá v televizi počasí, a protože pořád pracuje, na své děti nemá čas. Venku navzdory ročnímu období stále vládnou horka. Chládek netuší, že v pohádkovém Paláci počasí Léto tajně uspalo Podzim, aby mohlo nadále vládnout samo. A když Chládek předpoví jeho konec, snese se Léto na zem a ukradne mu jeho děti. Očaruje je a dětem se Léto líbí. Tatínek Chládek to ale nemůže takhle nechat a s pomocí první krásné Vločky se do pohádkového Paláce počasí za nimi vypraví. Mezitím ale na zemi vládne anarchie, počasí si dělá, co chce, Hrom, Vichr, Přeháňka, Duha, Déšť a vůbec všichni se na zem snášejí, jak jim napadne. A je to meteorolog Chládek, kdo musí udělat pořádek a zachránit také své děti. Navíc jim najde novou maminku.

Neobvyklý fantaskní příběh si vyžádal i neobvyklé režijní pojetí T. Krejčího. V hlavních rolích si zahráli tatínka meteorologa L. Vaculík, děti T. Dědková, známá z filmu Kdopak by se vlka bál, a M. Kratina. Živly ztělesnili: Vločku H. Vagnerová, Léto L. Černíková, Podzim B. Navrátil, Zimu N. Vicenová, Mrazíka L. Lipský a mnoho dalších.

Napište nám