Móda a wimbledonská historie

Nejslavnější tenisový turnaj na světě zůstane, vedle sportovních dramat, i nadále každoroční poutavou módní přehlídkou. Britský dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Síla tradice spojené s Všeanglickým tenisovým a kroketovým klubem je tak mocná, až je někdy těžké uvěřit, že i místo a pořádání proslulého tenisového mistrovství se mění spolu s okolním světem. A přece zdejší pečlivě zastřižené travnaté kurty a zdi ovinuté popínavou zelení – tito mlčenliví svědkové více než jednoho století trvajících sportovních dramat – především tenisové historie – zažily už nejednu změnu. Většina z nich proběhla v tichosti a bez velkého rozruchu.

Jedna z rozsáhlých kapitol wimbledonské historie však byla často psána v rebelském a revolučním duchu. Svět módy a tenisu urazil pěkný kus cesty. Zatímco viktoriánským dámám dokázala tehdejší společnost nabídnout pro sportování pouze běžné dámské šaty, tenisové hráčky nyní nabízejí každodenní oblečení širokému okruhu spotřebitelů. Téměř každá z mladičkých wimbledonských hvězdiček se stala osobností módního světa. Mnoho z nich si špičkové módní domy vybírají jako modelky pro své nejnovější kolekce. Jejich sukně a šaty jsou kratší a odvážnější než cokoli, co mohl šampionát dosud vidět a přitahují zástupy obdivovatelů, sponzorů, ale i padělatelů. Nová generace wimbledonských hvězd, stejně jako před nimi Suzanne Lenglenová a Lotttie Doddová, jen stěží dokáže víc než reflektovat dobu, ve které žijí. Jen skutečně odvážný prognostik by si troufl předpovědět, jaký typ oblečení přinese na wimbledonské kurty nové století, jedna věc je však jistá: nejslavnější tenisový turnaj na světě zůstane i nadále též poutavou módní přehlídkou.

Originální názevWimbledon: Fashion Statement
Stopáž52 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrDokument