Portrét legendy filmové hudby, světoznámého skladatele, jehož melodie z filmu Tenkrát na západě a několika stovek dalších znají celé generace diváků a jenž zemřel právě před rokem. Britský dokument

Italský skladatel Ennio Morricone se narodil v roce 1928, absolvoval římskou konzervatoř a svou kariéru spojil s filmem – filmovou hudbu psal od počátku 60. let. Byl autorem mimořádně plodným, ceněným a podařilo se mu proniknout i do Hollywoodu. Proslavila jej zejména spolupráce s režisérem Sergiem Leonem. Morricone úspěšně zvládal psaní hudby k nejrůznějším žánrům – od komedií po thrillery, byť občas se začínal opakovat a přejímat celá motivická schémata. Ve svých nejlepších pracích se ovšem vzepjal ke zcela svébytné, neopakovatelné hudbě, přesně souznějící s vizuální složkou. A které filmy jsou spojeny s jeho jménem? Jen namátkově: tenkrát na Západě, Ostrov v ohni, Dvacáté století, Nebeské dny, Neúplatní, Misie... Vyslechneme svědectví nejrůznějších lidí, kteří s Morriconem přišli do styku a byli okouzleni jeho precizností.

Dokument věnovaný jeho životu a tvorbě zachycuje, jakým způsobem Morricone psal své úžasné melodie. Dozvíme se, že zejména s Leonem spolupracoval od počátku natáčení, že Leone některé scény natáčel doslova na rytmus již hotového hudebního doprovodu. Dokument obsahuje nejen ukázky z nejvýznamnějších děl, ale v některých případech podrobně rozebírá jednotlivé segmenty hudby, užití nástrojů apod.

Napište nám