Morové rány na nás! Od morových ran ke chřipkovým epidemiím. Dějiny lidstva nejsou jen příběhem vojevůdců a politiků, ale i příběhem nemocí, medicíny a lidského strachu ze smrti a umírání.

Dějiny lidstva nejsou pouze příběhem vojevůdců, politiků, bitev, ale i nekonečným příběhem lidského strachu z nemocí, umírání a ze smrti. A také dějinami medicíny a statečných lékařů. Civilizaci zaskočila v každém historickém období jiná nemoc.

Proč lidstvo jednou ohrožují epidemie nešťovic, jindy rakovina? Co to vlastně byl onen hrozivý mor? Jak své poslání plnily barokní morové sloupy a jak se přistupovalo k pohřbívání lidských ostatků? Jak se snažilo strach z epidemií mírnit náboženství a jak dobové lékařství? A co moderní epidemie? Která velká nákaza naposledy a v zlomovém roce zasáhla naše území? A co současnost?

Hrozba epidemie prasečí chřipky možná pominula, ale i pouhý strach z ní napověděl, že lidské chování se v momentu ohrožení příliš nezměnilo ani v éře rentgenů, ultrazvuků a očkovacích vakcín.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2010
 ST