Václav Postránecký připomíná úspěšný zábavný pořad Na kus řeči, jehož moderátorem byl Miroslav Donutil (2007). Dále účinkují J. Šuláková a skupina Fleret. Kamera J. Kadaňka. Režie A. Rezek

V roce 1992 započala dráha samostatné České televize. K tomuto výročí jsme se rozhodli jako malý dárek divákům věnovat nový osmidílný zábavný cyklus s názvem "To byl…", který připomene zábavné pořady, jež byly ve své době divácky nejúspěšnější.

Po pečlivém uvážení jsme vybrali pořady Videostop, O poklad Anežky české, Šance, Divadélko pod věží, Kufr, Na kus řeči, Manéž Bolka Polívky a Českou sodu. Z tohoto výčtu je patrné, že do projektu se zapojila i televizní studia v Brně a v Ostravě. "To byl…" nebude jen střihovým pořadem, ale diváci se v něm setkají i s moderátory, tvůrci, hosty z řad známých osobností, výraznými soutěžícími atd. V sestřizích z původních pořadů budeme mít možnost vidět i záběry, které se na televizních obrazovkách neobjevily, soustředíme se i na speciální silvestrovské díly, jubilejní vydání pořadů, zkrátka na to nejzajímavější, co se v daných pořadech odehrálo. Herec a moderátor Václav Postránecký diváky provede historií pořadů, vyzpovídá tvůrce, ale také je zapojí do soutěží, scének apod. V každém díle si totiž oživíme základní principy pořadu, avšak role se budou poněkud obracet. Posláním cyklu "To byl…" je atraktivní a zábavnou formou zavzpomínat, hrát si, ale hlavně pobavit diváky. V průběhu osmi čtvrtečních večerů se diváci setkají například s Markem Ebenem, Miroslavem Donutilem, Bolkem Polívkou, Janem Rosákem a řadou dalších.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrZábava