Clerks II: Muži za pultem

Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Volné pokračování filmu Mladí muži za pultem (2006). Hrají: J. Anderson, B. O’Halloran, R. Dawsonová, T. Fehrman, J. Mewes, K. Smith, B. Affleck a další. Režie Kevin Smith (v anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Po dvanácti letech se scenárista a režisér Kevin Smith vrátil k hrdinům své prvotiny „Mladí muži za pultem“, se kterou na sebe v roce 1994 strhl pozornost filmového světa.

Dvojice prodavačů z New Jersey, Dante a Randal, dospěla do Kristových let. Oba svérázní, avšak již ne tak mladí muži musejí přehodnotit své postoje a životní hodnoty. Tím spíše, že jejich obchod náhle vyhoří a oni si musejí najít nové působiště. Zaměstnají se v bistru Mooby’s, které vede půvabná mulatka Becky. Vyprávění je ovšem zastihuje den před Danteho odjezdem na Floridu. Muž si tam totiž má brát vyzáblou snoubenku Emmu. A tak mu Randal chce připravit překvapení na rozloučenou. Všechno se však zkomplikuje, protože Dante ve skutečnosti miluje Becky (jen to ještě neví), a Randal je všechno, jen ne dobrý organizátor večírků?

Kevin Smith s úspěchem oživil na plátně postavy své kultovní prvotiny. Kromě Danteho a Randala samozřejmě nechybí ani dvojice povalečů a drogových dealerů, Jay a Mlčenlivej Bob (z nichž druhého představuje sám režisér), známá i z jiných Smithových filmů.

Film se tedy opírá o stejné kvality jako jeho předchůdce: stojí na svérázných postavách a jejich jiskrných dialozích na obligátní témata sexu, komiksů, kinematografie a smyslu života. Vedle bezbřehého a místy až provokativního humoru tu ovšem zaznějí i vážnější tóny.

Originální názevClerks II
Stopáž94 minut
Rok výroby 2006
 T 4:3
ŽánrFilm