Láska zdolá i Empire State Building. Charles Boyer a Irene Dunneová v klasickém americkém romantickém filmu, nominovaném na šest Oscarů (1939). Dále hrají: M. Ouspenskaya, L. Bowman, A. Allwynová a další. Režie Leo McCarey (v anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Michel a Terry se poprvé potkávají na zaoceánském parníku, plujícím z Neapole do New Yorku. On proslulý mezinárodní playboy, ona bývalá barová zpěvačka. Na oba v New Yorku čekají jejich protějšky, přesto mezi nimi přeskočí jiskra. Zpočátku odtažitý vztah plný kousavých poznámek se během plavby promění v příslib lásky. Aby podrobili své city zkoušce, rozhodnou se znovu setkat za půl roku na vrcholu Empire State Building. Z celého New Yorku je to místo, odkud je nejblíže do nebe.

Krajkový šátek režiséra Lea McCareyho, dnes již klasický americký romantický film, byl nominován na šest Oscarů. Na jeho vzniku spolupracovali dva budoucí filmoví režiséři, Edward Dmytryk (Sbohem buď, lásko má, Mladí lvi), který se podílel na střihu, a Rudolph Maté (24 hodin do smrti), který stál za kamerou. Snímek se dočkal dvojice remaků, v roce 1957 s Carym Grantem a Deborah Kerrovou a v roce 1994 s Warrenem Beattym a Annette Beningovou.

Originální názevLove Affair
Stopáž87 minut
Rok výroby 1939
 T čb 4:3
ŽánrFilm