Vzpomínka na vynikajícího českého herce, muže mnoha tváří, od jehož úmrtí v těchto dnech uplyne 25 let (1999). Účinkují: V. Brodský, M. Horníček, J. Hanzlík, M. Plzák, J. Dudek, P. Filipovská, C. Höschl, J. Kopecká, J. Melíšek a další. Připravili J. Sedláček a P. Křemen

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V dokumentu o Miloši Kopeckém, který nás opustil před 25 lety, mapuje režisér Pavel Křemen nelehkou životní cestu tohoto populárního a oblíbeného herce. Jeho dlouholetý boj s těžkou psychickou chorobou, která vážně komplikovala také jeho tvůrčí práci, i svérázný vztah k ženám i partnerkám. Snímek samotný rovněž ukazuje složitost Kopeckého povahy.

Miloš Kopecký je zde nahlížen jako oduševnělý inteligentní člověk, vynikající herec, který byl skutečným elegánem a bohémem. Při vzpomínání na tuto mimořádnou osobnost českého herectví vystoupí řada známých lidí, kteří byli dlouhodobě jeho kolegy nebo přáteli, jako například V. Brodský, S. Zázvorková, M. Plzák, J. Hanzlík, M. Horníček, režisér A. Kachlík, jeho manželky, milenky, lékaři a další.

* 22. 8. 1922

† 16. 2. 1996


Stopáž52 minut
Rok výroby 1999
 ST AD 4:3
ŽánrDokument