Adaptace šesté knihy fantasy série Zeměplocha Terryho Pratchetta. Příběh ne nepodobný Macbethovi v nastudování Divadla v Dlouhé. Hrají: N. Vicenová, J. Pokorná, K. Sedláčková-Oltová, M. Táborský, V. Zavřel a další. Režie H. Burešová. Režie televizního záznamu J. Brichcín

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

„Tohle je nejlepší divadelní provedení mého příběhu, co jsem jich po světě viděl.“ – Terry Pratchett po premiéře Soudných sester v Divadle v Dlouhé v dubnu 2001.

Dnes už takřka kultovní inscenace pražského Divadla v Dlouhé pobaví nejen znalce Zeměplochy, ale i absolutní laiky, protože je v první řadě výbornou komedií. A víte-li něco o Shakespearovi a jeho Macbethovi, pobaví vás Soudné sestry dvojnásob.

Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se začaly dít nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři čarodějky – Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková. Nelíbila se jim totiž krutovláda Lorda Felmeta, který dosedl na trůn poté, co zavraždil krále Verence, z kterého se tímto stal duch.

Soudné sestry jsou vtipnou a svéráznou variací na Macbetha i jiné shakespearovské příběhy. Setkáte se tu s mnoha postavami tohoto temného dramatu: s vévodou a vévodkyní, kteří usilují (zprvu úspěšně) o trůn, s celým vévodovým dvorem včetně šaška a ducha zavražděného krále, s hereckou trupou, ale především s již zmíněnými třemi čarodějkami, kterým se nakonec podaří vrátit královskou korunu na tu správnou hlavu… Ale nebyl by to Terry Pratchett, aby se v příběhu neobjevily nové okolnosti, situace, se kterými Shakespeare nepočítal; a nakonec i překvapivé rozuzlení.

Stopáž148 minut
Rok výroby 2007
 P ST
ŽánrFilm