Únorový měsíčník o vizuálním umění se bude věnovat více designu, protože jako každoročně se blíží udílení Cen Czech Grand Design za rok 2019. Podíváme se na poslední trendy a novinky, s nimiž přišli designéři u nás i ve světě. Režie J. Chytilová

Obsah dílu

Přehrát vše
Únorové vydání věnujeme současnému designu u nás i ve světě. Rozhovor jsme natočili s Lucií Koldovou, přední českou designérkou působící v Praze a Paříži. Ve svém čistém a charismatickém díle se zaměřuje na nábytek, skulptury ze skla, nadčasové světelné kolekce a „objekty touhy“; její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, poetické galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru. Do pražského veřejného prostoru zasáhla i tvorba jiných významných designérů, v anonymní designérské soutěži vybralo Hlavní město Praha jako nejlepší návrh městského mobiliáře návrhy Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Olgoj Chorchoj.

S nimi se posadíme na novou lavičku v historickém centru a dozvíme se více o dalších trendech současného designu. K nim patří třeba i skleněná instalace, kterou pro Lasvit právě vytváří Maria Hostinová Čulenová, za níž se vypravíme do sklárny. V únoru také probíhá německý veletrh Ambiente 2020 na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem, který je tradičně největším světovým veletrhem spotřebního zboží a designu. V reportáži vám přineseme novinky v oblasti bydlení a stolování, ale představíme i světové trendy pro nadcházející období.
Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín 15+