Magazín o vizuálním umění a jeho tvůrcích přinese nejvýraznější události nadcházející letní sezóny. Mladí umělci se v MeetFactory inspirovali motivem cesty, Krištof Kintera vystavuje pod titulem I am not you, retrospektiva Jana Kubíčka bude pro mnohé překvapením, stejně jako výstava jedné z nejoriginálnějších malířek dvacátého století Věry Novákové

Obsah dílu

Přehrát vše

Jako výraznou událost léta jsme vybrali výstavu v GASKu s názvem Věra Nováková. PORTRÉT tak zachycuje jednu z nejoriginálnějších malířek dvacátého století. Ve svém díle se celou dobu soustavně věnuje tomu, co sama nazývá bytostnými otázkami: narozením, životem a smrtí jako jádrem lidského bytí.

REPORTÁŽ je zahraniční, Krištof Kintera má velkou samostatnou výstavu ve významném muzeu Tinguely ve švýcarské Basileji, v době konání prestižního veletrhu Art Basel. Výstava I AM NOT YOU není jenom úspěchem jeho samotného, ale ukazuje, že mladé české umění se pomalu etabluje na mezinárodní úrovni.

POZVÁNKA je do Galerie MeetFactory, která přináší rozsáhlou mezinárodní skupinovou výstavu, jež mapuje projekty umělců inspirované motivem cesty. Představí fotografie, filmy, videa, malby, prostorové a zvukové instalace i intermediální projekty, které v mnoha případech experimentují s tradičním rozvržením a hranicemi galerijního prostoru. Návštěvníkům tak nabídne nevšední umělecký zážitek i možnost přemýšlení nad vlastní touhou nezůstávat na jednom místě.

ARTMIX plus jsou naše tipy na další zajímavé výstavy a kulturní akce, které byste si neměli v letních měsících nechat ujít.
Stopáž52 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín