Podzimní výtvarná sezóna startuje. Magazín o vizuálním umění přináší velký rozhovor o nových šancích Národní galerie s jejím ředitelem Jiřím Fajtem a reportáže z výstav, které patří k výtvarným událostem nadcházejícího období

Obsah dílu

Přehrát vše

Zářijový ARTMIX otevíráme velkým rozhovorem s nedávno nastoupivším novým ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem. Jaké má představy o budoucnosti této instituce, jaké změny ji čekají a kde bere inspiraci pro novou koncepci?

Podzimní výtvarnou sezónu začala GHMP velkou výstavou Mileny Dopitové Miluji a přijímám. Vzhledem k dosavadní dlouholeté a bohatě strukturované tvorbě této mezinárodně uznávané umělkyně by se dalo očekávat, že výstava bude retrospektivou. Opak je pravdou.

Překvapivá je i výstava Tomáše Vaňka v ostravském Platu s názvem Particip č. 178. Podle vyjádření autora jde o audiosituace, které se sestávají z dvanácti poslechových míst v prostoru Trojhalí, na nichž byly pořízeny binaurální nahrávky nečekaných a někdy trochu nemístných akcí, aktivit a událostí.

V městské architektuře se na podzim objeví nová pražská dominanta, Vltavu ozdobí dokončený Trojský most. O tom, jak splnila stavba představu architektů, se dozvíme od jeho tvůrců.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín