52 minut o výtvarném umění – Fenomén: Architektura jako víno – Výstava měsíce: Nekonvenční malířské dílo Georga Baselitze v Galerii Rudolfinum – Artfór: Čakry na plátnech Pavla Trnky – Portrét: Múzy v rodině Šerých – Artipy

Obsah dílu

Přehrát vše
Je světoznámý malíř a vy možná slyšíte jeho jméno poprvé. Dílo německého výtvarníka Georga Baselitze nebylo v České republice dosud samostatně vystavováno, bylo jen sporadicky zastoupeno na několika společných výstavách. Přitom on sám, jako čelný představitel neoexpresionismu, ovlivnil celou řadu našich umělců a je nositelem mnoha výtvarných cen. V Artmixu vás tedy provedeme jeho současnou výstavou v Galerii Rudolfinum.

Fenomén atmosféry vinohradů spolu se sklizní hroznů a dalším zpracováním vinné révy zlákal i mnohé slavné architekty. Vytvořili do těchto míst architektonicky překvapivé stavby a my se s výtvarníkem a kurátorem Danem Mertou vypravíme za současnou architekturou vinařství u nás i v sousedních zemích.

Známý sklář a malíř Pavel Trnka se vrátil po čtyřech letech z Japonska a pod dojmem východního náboženství maluje v jednoduchých tvarech a barvách vnitřní energii člověka, tzv. čakry. V Artfóru se dozvíte, jakou charakteristickou barvu mají pro malíře jednotlivé osobnosti.

Reportáž z Klatov přinese ukázky nově vznikajícího náměstíčka se zvonicí na okraji města, které navrhuje a svými objekty dotváří sochař Václav Fiala.

V Portrétu si prohlédneme nejnovější tvorbu malíře Jana Šerých.
Stopáž52 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín