Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Moravskoslezský a Olomoucký kraj sužuje horko

Ventilátory jsou vyprodané, problém je udržet i led v zimních stadionech. Horka sužují Moravskoslezský i Olomoucký kraj, na zhruba deseti místech padly teplotní rekordy. Například Kopřivnice omezila i pracovní dobu zaměstnancům.

Nájemníci Bytů RPG chtějí bojovat proti změně vlastníka

Zástupci nájemníků bývalých hornických bytů OKD se spojili s finančníkem Pavolem Krúpou ze splečnosti Arca Capital. Chtějí společně zpochybnit prodej bytového fondu britské společnosti.

Nový terminál Hranečník je zprovozněn pro tramvaje

V Ostravě začal fungovat nový terminál na Hranečníku. Zatím tady ale zastavují pouze tramvaje. Po dokončení tam ale budou končit meziměstské autobusy z Karvinska a cestující čeká přestupování na tramvaje a trolejbusy.

Monitorovací zařízení pro záchranáře

Větší bezpečí by hasičům, nebo třeba báňským záchranářům měl přinést monitor, který vyvinuli odborníci z Vysoké školy báňské. Přístroj o velikosti mobilního telefonu změří teplotu, ve které se záchranáři se pohybují i vlhkost pod oděvem.

Policie dopadla zloděje, kteří vykradli hasiče

Dva mladíky, kteří v dubnu vykradli stanici dobrovolných hasičů v Bohumíně Kopytově, dopadla policie. Tehdy se prakticky přes noc stala hasičská jednotka neakceschopná - přišla o většinu vybavení.

Sbírka na díla Vasarelyho v Olomouci

Olomoucké Muzeum umění poprvé ve své historii vyhlásilo veřejnou sbírku. A to na nákup kolekce grafických listů světoznámého malíře a grafika maďarského původu Viktora Vasarelyho.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST