Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Oblečení pro chudé mizí z Ostravy

V Ostravě se objevily kontejnery na šatstvo, které nepatří žádné z místních charitativních organizací. Ve městě je umístila polská firma, která mimo jiné prodává věci do second handů.

Bohumín a Orlová mají starosty z ČSSD

V Bohumíně dnes zastupitelé znovu potvrdili už pošesté v řadě v čele města sociálního demokrata Petra Víchu. I Orlovou povede sociální demokrat, syn dosavadního starosty Tomáš Kuča.

Soud s brutálními vymahači pohledávek

Olomoucký krajský soud dnes začal rozplétat případ sedmi mužů obžalovaných z přepadávání podnikatelů. Podle obžaloby byli pachatelé ozbrojeni, muže odvezli na neznámé místo, kde je brutálně týrali.

Vodohospodáři pečují o migraci ryb

Na několika místech v Ostravě najednou upravují vodohospodáři řeku Odru. Chtějí zlepšit možnosti pro migraci ryb na horní tok řeky a do přítoků. Staví mimo jiné rybochod za 50 milionů.

Deratizace potkanů v Olomouci

Vážné poškození jater nebo krvácení sliznic. I takové problémy mohou potkat člověka, kterého nakazí potkani například tzv. Weilovou žloutenkou. I kvůli tomu teď rozmisťují deratizátoři v kanálech po celé Olomouci na 600 kilogramů nástrah.

Soud řeší tunelování valtické nemocnice

Kauzu údajného tunelování nemocnice Valtice začal řešit krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných je spolumajitel nemocnice Ivo Koneš.

S podzimem přicházejí na lidi deprese

S příchodem podzimu trpí řada lidí depresemi. Přibývá lidí, kteří musejí kvůli tomu vyhledat pomoc psychologů či psychiatrů. Moravskoslezský kraj je v počtu lidí trpícími depresmi na třetím místě.

Umělci upozorňují na hluchá místa veřejného prostoru

Festival Kukačka opět okupuje Ostravu. Ústředním tématem 5. ročníku festivalu, který umisťuje umění do veřejného prostoru, jsou „Nemísta a prázdné prostory“.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST