25 minut

5. červen

Obsah dílu

Vývoj průměrných mezd v regionech — Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

Části dílu

01:10
Vývoj průměrných mezd v regionech
  Až stovky milionů korun. Ozdravný balíček vlády firmám v Moravskoslezském kraji výrazně zvýší náklady. Navrhovaná opatření kritizují členské podniky Krajské hospodářské komory nejen kvůli zvýšení daně, ale taky kvůli zvýšenému tlaku zaměstnanců na růst mezd. Ta v kraji vzrostla o devět procent. V reálných číslech ale kvůli vysoké inflaci klesala.
  04:08
  Vývoj průměrných mezd v regionech
   Více k tématu s ekonomem Danielem Stavárkem.
   08:03
   Sloučení Moravské filharmonie s divadlem
    Bouřlivou atmosféru má dnešní jednání olomouckého zastupitelstva. Herci a hudebníci tam přišli protestovat proti návrhu sloučit Moravské divadlo a Moravskou filharmonii Olomouc do jedné instituce. Radní chtějí ušetřit.
    12:32
    Vesnice roku Olomouckého kraje
     Vesnicí Olomouckého kraje roku 2023 se staly do Čechy pod Kosířem na Prostějovsku. V obci, která je úzce spjatá se zámeckým parkem, hasičským muzeem a Muzeem kočárů, žije více než tisíc obyvatel. Do soutěže se přihlásilo deset obcí, druhé místo obsadila Česká Ves na Jesenicku a třetí Slatinky na Prostějovsku.
     13:08
     Nový parkovací dům u Zoo Ostrava
      Ostravská Zoo otevřela nový parkovací dům s dvěma sty místy. Zahradě má pomoci řešit dlouhodobý problém s parkováním. Stavba trvala necelý rok a vyšla na téměř 140 milionů korun.
      14:56
      Stavba Palačovské spojky
       Na rozhraní tří krajů - Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského - začíná stavba čtyřpruhové silnice nazvané Palačovská spojka, která propojí dálnici D48 a Valašské Meziříčí. Trasa by měla ulevit obyvatelům několika obcí, přes které jezdí tisíce aut a kamionů denně.
       17:05
       Prohlubující se sucho
        Sucho v Česku se dál prohlubuje. Škody počítají hlavně zemědělci. Usychá jim zasetá kukuřice nebo soja. Toto počasí ale na druhé straně přeje chovatelům dobytka, kteří mohou bez problémů sušit seno.
        19:00
        Mezinárodní železniční veletrh
         V Ostravě začal mezinárodní železniční veletrh. Prezentují se na něm výrobci kolejových vozidel, dopravci i vývojové firmy. České dráhy na něm Moravskoslezskému kraji předaly novou třívozovou soupravu. V testovacím provozu se jí cestující projedou už o prázdninách na trase z Ostravy-Svinova do Opavy.
         22:01
         Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia
          Velký prosklený světlík a změna koncepce fasády. V centru Ostravy pokračuje rekonstrukce módního domu Ostravica-Textilia. Dělníci pracují na střeše i fasádě budovy. Architekti změnili vzhled památkově chráněného objektu a místo moderního pláště z dlouhých lamel použijí historické štuky.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          6. červen

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          25. září

          Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

          25. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. září

          Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

          22. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          21. září

          Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

          21. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          20. září

          Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

          20. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          19. září

          Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

          19. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          18. září

          Armádní drony

          18. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          15. září

          Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

          15. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          14. září

          Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

          14. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          13. září

          13. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          12. září

          Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

          12. 9. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám