25 minut

29. květen

Obsah dílu

ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

Části dílu

00:43
ANO o důvěře Vondrákovi
  Krajští zastupitelé moravskoslezské buňky hnutí ANO budou hlasovat o vyjádření nedůvěře současnému hejtmanovi Ivu Vondrákovi. Současně projednají i vyloučení dvou členů zastupitelstva – Kateřiny Šebestové a Ondřeje Němečka – ti jsou, společně s Vondrákem, teď už bývalí členové hnutí ANO. Opustili jej poté, co v lednové volbě prezidenta podpořili Petra Pavla na úkor svého stranického lídra.
  06:19
  Spor ekologů o trať
   Správa chráněné krajinné oblasti Poodří povolila výstavbu železnice do Mošnova. Ta má usnadnit zásobování nově vznikajícího armádního centra a průmyslové zóny u ostravského letiště. Někteří ekologové a odborníci to kritizují. Podle nich stavba ohrozí chráněnou přírodu. Zástupci pooderské správy reagují, že to kraj vykompenzuje obnovou mnohem většího území.
   09:23
   Smrt klíčové svědkyně
    Zemřela klíčová svědkyně v případu Slunečnice, pečovatelka Gabriela Lhoťanová. Uvedly to Seznam zprávy. Právě ona upozornila na zlé zacházení s obyvateli domova pro seniory v ostravské části Poruba. Před okresním soudem stihla dva-a-padesátiletá žena detailně vypovídat.
    09:47
    Zelenina potřebným
     Pěstitelé zeleniny poskytnou své přebytky potravinovým bankám, které je rozdělí osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v nouzi a dalším potřebným. Zelenina z tuzemských polí, která nenašla uplatnění na pultech obchodů, tak poputuje k těm, kteří na nákup čerstvé zeleniny nemají dost peněz.
     10:17
     Nová zubařská křesla
      V Ostravě jsou ode dneška nová místa pro pacienty, kteří shánějí zubaře. Stomatologická ambulance se čtyřmi křesly sídlí na stejné adrese jako ostravská zubní pohotovost - u sportovního areálu ve Vítkovicích.
      13:51
      Socha patronky Olomouce
       Na Horním náměstí v Olomouci vzniká písková socha sv. Pavlíny - patronky města. Hotová by podle sochařů měla být ve čtvrtek, slavnostní odhalení ji čeká o víkendu během městských slavností. Olomouc si na nich připomene svá letošní významná výročí - je to rovných 400 let, co drží svatá Pavlína nad městem patronát, a taky 450 let od založení Univerzity Palackého.
       17:00
       Hřbitov pro zvířata v Přerově
        V Přerově by mohl vzniknout hřbitov pro zvířata chovaná doma - zvažuje to tamní radnice. Obyvatel města se teď na sociálních sítích ptá, zda by o zvířecí pohřebiště měli zájem. Radní zatím vytipovali dvě lokality, které přicházejí v úvahu - jedna je v areálu městského hřbitova.
        21:16
        Pocta divadlu v Aréně
         Pocta divadlu a poklona režisérské práci - ostravská Komorní scéna Aréna uvádí před koncem sezony v české premiéře hru Tomáše Vůjtka Režisér. Předobrazem pro hlavní postavu byla skutečná režisérská osobnost.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         30. květen

         Přehled dílů

          
         Stopáž26 minut

         26. září

         26. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         25. září

         Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

         25. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. září

         Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

         22. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         21. září

         Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

         21. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. září

         Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

         20. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         19. září

         Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

         19. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         18. září

         Armádní drony

         18. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         15. září

         Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

         15. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         14. září

         Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

         14. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         13. září

         13. 9. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám